| Joint | Cloth Tape |
|---|---|
| Thickness | 3mm 5mm 8mm 10mm Etc |
| Color | Grey, White, Green, Orange, Etc. |
| Flet or Fabric | Polypropylene 150gsm |
| Size | 2200x1200mm, 2200x1100mm, 2440x1220mm Etc |
|---|---|
| Flet or Fabric | Polypropylene 150gsm |
| Waterproof | Yes |
| Reusable | Yes |
| Use | Temporary Floor Protection, Stair Protection |
|---|---|
| Grade | Flame Retardant UL94 V2 |
| Slip Resistant | Light Matte |
| Size | 2200x1200mm, 2200x1100mm, 2440x1220mm Etc |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard/PP Corrugated Board |
|---|---|
| Thickness | 3-6mm,8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | custom |
| Type | Plastic Gaylord Sleeve Making Machine |
|---|---|
| Processing Material | PP Honeycomb board, pp bubble guard sheet |
| Processing Width | 1300mm 1500mm etc |
| Hinge Molds | M Type, Single Stype Etc |
| Power Consumption | Low |
|---|---|
| Name | Plastic Edge Sealing Machine |
| PLC | Simens |
| Sealing Method | Heating Melt |
| Material | PP |
|---|---|
| Thickness | 3-8mm |
| Color | White, Black, Grey, Blue etc |
| Structure | 6 8 Bubble |
| Material | PP |
|---|---|
| Thickness | 3-30mm |
| Color | White, Black, Grey, Blue etc |
| Structure | Honeycomb |