| Stain Resistant | Yes |
|---|---|
| Fire Retardant | Yes |
| Reusable | Yes |
| Surface Protection | Yes |
| Type | Temporary Floor Protection |
| Max Width | 2550mm |
|---|---|
| Thickenss | 1.6-13mm |
| GSM | 240-4000 |
| Printing | Screen Printing+ Didital Printing |
| Color | White, Black, Blue, Yellow, Grey Etc |
| Joint | Cloth Tape |
|---|---|
| Thickness | 3mm 5mm 8mm 10mm Etc |
| Color | Grey, White, Green, Orange, Etc. |
| Flet Or Fabric | Polypropylene 150gsm |
| Surface Protection | Yes |
| Size | 2200x1200mm, 2200x1100mm, 2440x1220mm Etc |
|---|---|
| Flet Or Fabric | Polypropylene 150gsm |
| Waterproof | Yes |
| Reusable | Yes |
| Thickness | 3mm 5mm 8mm 10mm Etc |
| Use | Temporary Floor Protection, Stair Protection |
|---|---|
| Grade | Flame Retardant UL94 V2 |
| Slip Resistant | Light Matte |
| Size | 2200x1200mm, 2200x1100mm, 2440x1220mm Etc |
| Stain Resistant | Yes |
| Max Width | 2550mm |
|---|---|
| Thickenss | 1.6-13mm |
| GSM | 240-4000 |
| Printing | Screen Printing+ Didital Printing |
| Color | White, Black, Blue, Yellow, Grey Etc |
| Recyclable | Yes |
|---|---|
| Size | Various Sizes Available |
| Logo | Yes |
| Stain Resistant | Yes |
| Color | Grey, Blue, Black, Etc. |
| Slip Resistant | Yes |
|---|---|
| Size | Various Sizes Available |
| Color | Grey, Blue, Black, Etc. |
| Waterproof | Yes |
| Easy To Install | Yes |
| Surface Protection | Yes |
|---|---|
| Adhesive | No |
| Recyclable | Yes |
| Thickness | 3mm 5mm |
| Color | Grey, Blue, Black, Etc. |
| Stain Resistant | Yes |
|---|---|
| Reusable | Yes |
| Surface Protection | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Thickness | 3mm 5mm |