| Material | PP |
|---|---|
| Thickness | 3-8mm |
| Color | White, Black, Grey, Blue etc |
| Structure | 6 8 Bubble |
| Material | PP |
|---|---|
| Thickness | 3-30mm |
| Color | White, Black, Grey, Blue etc |
| Structure | Honeycomb |
| Environmental Friendly | Yes |
|---|---|
| Strength | High Strength |
| Recyclability | Recyclable |
| Heat Insulation | Excellent |
| Thickness | 7mm 10mm 12mm 13mm |
|---|---|
| Heat Insulation | Excellent |
| Strength | High Strength |
| Color | White, Grey, Black, Blue Etc. |
| Thickness | 7mm 10mm 12mm 13mm |
|---|---|
| Heat Insulation | Excellent |
| Strength | High Strength |
| Color | White, Grey, Black, Blue Etc. |
| Surface | Fabric Lamination |
|---|---|
| Durability | High Durability |
| Moisture Resistance | Waterproof |
| Recyclability | Recyclable |
| Color | White, Grey, Black, Blue Etc. |
|---|---|
| Strength | High Strength |
| Material | PP Honeycomb Board |
| Moisture Resistance | Waterproof |