| Material | PP |
|---|---|
| Thickness | 3-8mm |
| Color | White, Black, Grey, Blue Etc |
| Structure | 6 8 Bubble |
| Grade | Antistatic, UV Stabilized, Corona, Conductive |
| Product Name | Plastic Hollow Protective Corner For Protect Products PP Corrugated Protective Corner |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Model Number | PP Hollow Board |
| Material | 100% Virgin PP |
| Thickness | 1.6-12mm |
| Product Name | Customized Size Turnover BoxStackable Pick Bins Plastic Warehouse Parts Box |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Model Number | PP Hollow Board |
| Material | 100% Virgin PP |
| Color | White,Black,Customized |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard |
|---|---|
| Thickness | 8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | Custom |
| Control | Siemens |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard/PP Corrugated Board |
|---|---|
| Thickness | 3-6mm,8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | Custom |
| Control | Siemens |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard |
|---|---|
| Thickness | 8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | Custom |
| Control | Siemens |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard/PP Corrugated Board |
|---|---|
| Thickness | 3-6mm,8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | Custom |
| Control | Siemens |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard/PP Corrugated Board |
|---|---|
| Thickness | 3-6mm,8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | Custom |
| Control | Siemens |
| Sleeve Material | PP |
|---|---|
| Thickness | 8mm 10mm 12mm 15mm |
| Lid&Pallet | HDPE |
| Processing | Vaccum & Blowing |
| Grade | Antistatic, UV Stabilized, Corona, Conductive |
| Sleeve Material | PP |
|---|---|
| Thickness | 8mm 10mm 12mm 15mm |
| Lid&Pallet | HDPE |
| Processing | Vaccum & Blowing |
| Grade | Antistatic, UV Stabilized, Corona, Conductive |