| Material | PP |
|---|---|
| Thickness | 3-30mm |
| Color | White, Black, Grey, Blue Etc |
| Structure | Honeycomb |
| Grade | Antistatic, Corona, Conductive |
| Product Name | FR 2.7 - 30 Mm PP Honeycomb Panels Plastic Sandwich Honeycomb Board |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Material | PP |
| Thickness | 2.7-30mm |
| Width | Max 1600mm |
| Product Name | 5mm Durable Honeycomb Sandwich Panel PP Honeycomb Panel For Floor Protection |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Material | PP |
| Thickness | 2.7-30mm |
| Width | Max 1600mm |
| Product Name | 12mm PP Honeycomb Flight Case Panel Heave Matte Plastic Honeycomb Sheet |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Material | PP |
| Thickness | 2.7-30mm |
| Width | Max 1600mm |
| Product Name | POLYFAVO Double Honeycomb Panels For Packaging PP Honeycomb Sheet |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Material | PP |
| Thickness | 2.7-30mm |
| Width | Max 1600mm |
| Product Name | High Stiffness PP Honeycomb Panel With Nonwoven Honeycomb Core Panels |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Material | PP |
| Thickness | 2.7-30mm |
| Width | Max 1600mm |
| Product Name | 4mm Corona PP Honeycomb Sheet For Printing |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Material | PP |
| Thickness | 2.7-30mm |
| Width | Max 1600mm |
| Product Name | 5mm Black PP Honeycomb Panel For Van Liner |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Material | PP |
| Thickness | 2.7-30mm |
| Width | Max 1600mm |
| Product Name | PP Honeycomb Packaging Box HDPE Pallet Sleeve Box For Logistic Transfer |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Material | HDPE + PP |
| Color | Black,Blue,Grey,etc. |
| Logo | Customized Logo Acceptable |
| Product Name | Multiple Colors PP Hollow Board PP Plastic Corrugated Plastic Floor Protection Sheets |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Model Number | PP Hollow Board |
| Material | 100% Virgin PP |
| Thickness | 1.6-12mm |