| Thickness | 3-30mm |
|---|---|
| Strength | High Strength |
| Surface | Smooth, Textured, Lamination |
| Moisture Resistance | Waterproof |
| Environmental Friendly | Yes |
| Surface | Smooth, Textured, Lamination |
|---|---|
| Thickness | 3-30mm |
| Sound Insulation | Excellent |
| Heat Insulation | Excellent |
| Fire Resistance | Excellent |
| Use | Surface Protection |
|---|---|
| Color | White, Grey, Black, Blue Etc. |
| Strength | High Strength |
| Durability | High Durability |
| Surface | Fabric Lamination |
| Color | Grey, Black, Blue Etc. |
|---|---|
| Durability | High Durability |
| Surface | Smooth, Textured, Lamination |
| Strength | High Strength |
| Heat Insulation | Excellent |
| Material | PP |
|---|---|
| Thickness | 3-30mm |
| Color | White, Black, Grey, Blue Etc |
| Structure | Honeycomb |
| Grade | Antistatic, UV Stabilized, Corona, Conductive |
| Thickness | 7mm 10mm 12mm 13mm |
|---|---|
| Heat Insulation | Excellent |
| Strength | High Strength |
| Color | White, Grey, Black, Blue Etc. |
| Surface | Fabric Lamination |
| Thickness | 7mm 10mm 12mm 13mm |
|---|---|
| Heat Insulation | Excellent |
| Strength | High Strength |
| Color | White, Grey, Black, Blue Etc. |
| Surface | Fabric Lamination |
| Material | PP |
|---|---|
| Thickness | 3-30mm |
| Color | White, Black, Grey, Blue Etc |
| Structure | Honeycomb |
| Grade | Antistatic, UV Stabilized, Corona, Conductive |
| Material | PP |
|---|---|
| Thickness | 3-8mm |
| Color | White, Black, Grey, Blue Etc |
| Structure | 6 8 Bubble |
| Grade | Die Cutting, UV Stabilized, Corona, Conductive |
| Stain Resistant | Yes |
|---|---|
| Fire Retardant | Yes |
| Reusable | Yes |
| Surface Protection | Yes |
| Type | Temporary Floor Protection |