| Sealing Speed | High |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Single Side Sealing | Available |
| Name | Edge Sealing Machine |
| Product Name | PP Hollow Protective Corner Plastic Corner Protectors For Walls |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Model Number | PP Hollow Board |
| Material | 100% Virgin PP |
| Thickness | 1.6-12mm |
| Product Name | Stackable PP Plastic Solid Plastic Box Durable And Eco-Friendly Pick Bins |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Model Number | PP Hollow Board |
| Material | 100% Virgin PP |
| Color | White,Black,Customized |
| Fire Resistance | FR |
|---|---|
| Surface | Fabric Lamination |
| Sound Insulation | Excellent |
| Color | White, Grey, Black, Blue Etc. |
| Material | PP Honeycomb Board |
| Color | White, Grey, Black, Blue Etc. |
|---|---|
| Fire Resistance | No |
| Material | PP Honeycomb Board |
| Weight | 2500gsm-3500gsm |
| Environmental Friendly | Yes |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard |
|---|---|
| Thickness | 8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | Custom |
| Control | Siemens |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard |
|---|---|
| Thickness | 8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | Custom |
| Control | Siemens |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard |
|---|---|
| Thickness | 8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | Custom |
| Control | Siemens |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard |
|---|---|
| Thickness | 8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | Custom |
| Control | Siemens |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard |
|---|---|
| Thickness | 8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | Custom |
| Control | Siemens |