| Surface | Fabric Lamination |
|---|---|
| Durability | High Durability |
| Moisture Resistance | Waterproof |
| Recyclability | Recyclable |
| Strength | High Strength |
| Material | PP |
|---|---|
| Thickness | 3-8mm |
| Color | White, Black, Grey, Blue Etc |
| Structure | 6 8 Bubble |
| Grade | Antistatic, UV Stabilized, Corona, Conductive |
| Max Width | 2550mm |
|---|---|
| Thickenss | 1.6-13mm |
| GSM | 240-4000 |
| Printing | Screen Printing+ Didital Printing |
| Color | White, Black, Blue, Yellow, Grey Etc |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard/PP Corrugated Board |
|---|---|
| Thickness | 3-6mm,8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | Custom |
| Control | Siemens |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard/PP Corrugated Board |
|---|---|
| Thickness | 3-6mm,8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | Custom |
| Control | Siemens |
| Max Width | 2550mm |
|---|---|
| Thickenss | 1.6-13mm |
| GSM | 240-4000 |
| Printing | Screen Printing+ Didital Printing |
| Color | White, Black, Blue, Yellow, Grey Etc |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard/PP Corrugated Board |
|---|---|
| Thickness | 3-6mm,8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | Custom |
| Control | Siemens |
| Max Width | 2550mm |
|---|---|
| Thickenss | 12mm 15mm 18mm |
| GSM | 8000gsm 9000gsm |
| Printing | Screen Printing |
| Color | White, Black, Blue, Yellow, Grey Etc |
| Material | PP |
|---|---|
| Thickness | 3-30mm |
| Color | White, Black, Grey, Blue Etc |
| Structure | Honeycomb |
| Grade | Antistatic, UV Stabilized, Corona, Conductive |
| Material | PP |
|---|---|
| Thickness | 3-8mm |
| Color | White, Black, Grey, Blue Etc |
| Structure | 6 8 Bubble |
| Grade | Antistatic, FR, Corona, Conductive |