| Weight | 1000 Kgs |
|---|---|
| Welding Length | 1300-5000mm |
| Welding Thickness | 3mm-30mm |
| Type | Sleeve Making Machine |
| Machine Size | 3000x1200x1000mm |
| Materail | UV PP Corflute |
|---|---|
| Thickenss | 2mm 2.5mm 3mm 4mm 5mm |
| GSM | 250 280 300 350 400 450 500 |
| Logo Printing | Screen Printing |
| Color | White, Green, Pink, Blue, Yellow, Grey Etc |
| Materail | UV PP Corflute |
|---|---|
| Thickenss | 2mm 2.5mm 3mm 4mm 5mm |
| GSM | 250 280 300 350 400 450 500 |
| Logo Printing | Screen Printing |
| Color | White, Green, Pink, Blue, Yellow, Grey Etc |
| Materail | UV PP Corflute |
|---|---|
| Thickenss | 2mm 2.5mm 3mm 4mm 5mm |
| GSM | 250 280 300 350 400 450 500 |
| Logo Printing | Screen Printing |
| Color | White, Green, Pink, Blue, Yellow, Grey Etc |
| Surface Protection | Yes |
|---|---|
| Adhesive | No |
| Recyclable | Yes |
| Thickness | 3mm 5mm |
| Color | Grey, Blue, Black, Etc. |
| Stain Resistant | Yes |
|---|---|
| Reusable | Yes |
| Surface Protection | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Thickness | 3mm 5mm |