| Sleeve Material | PP |
|---|---|
| Thickness | 8mm 10mm 12mm 15mm |
| Lid&Pallet | HDPE |
| Processing | Vaccum & Blowing |
| Grade | Antistatic, UV Stabilized, Corona, Conductive |
| Sleeve Material | PP |
|---|---|
| Thickness | 8mm 10mm 12mm 15mm |
| Lid&Pallet | HDPE |
| Processing | Vaccum & Blowing |
| Grade | Antistatic, UV Stabilized, Corona, Conductive |
| Spare Parts | Available |
|---|---|
| Custom Logo | Available |
| Lid | Available |
| Static Load | 4000kgs |
| Series No | Customized |
| Product Name | 1200x1000x900mm Stackable HDPE Transparent Plastic Sleeve Packaging |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Material | HDPE + PP |
| Color | Black,Blue,Grey,etc. |
| Logo | Customized Logo Acceptable |
| Product Name | Durable HDPE Storage Containers Box Plastic Custom Packaging Box |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Material | HDPE + PP |
| Color | Black,Blue,Grey,etc. |
| Logo | Customized Logo Acceptable |
| Product Name | Plastic Storage Customized Pallet Sleeve Box Collapsed Plastic Sleeve Pallet Box |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Material | HDPE + PP |
| Color | Black,Blue,Grey,etc. |
| Logo | Customized Logo Acceptable |
| Product Name | 1600x1145x1067mm Sleeve Packaging With Pallet Stacking Plastic Shipping Containers |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Material | HDPE + PP |
| Color | Black,Blue,Grey,etc. |
| Logo | Customized Logo Acceptable |
| Product Name | Plastic Sleeve Bulk Container Foldable Pallet Sleeve Cover Box With Lid |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Material | HDPE + PP |
| Color | Black,Blue,Grey,etc. |
| Logo | Customized Logo Acceptable |
| Product Name | Waterproof Plastic Sleeve Container Pallet Sleeve Pack For Automotive Parts |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Material | HDPE + PP |
| Color | Black,Blue,Grey,etc. |
| Logo | Customized Logo Acceptable |
| Product Name | Returnable Collapsible Foldable Plastic Pallet Box For Auto Parts |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Material | HDPE + PP |
| Color | Black,Blue,Grey,etc. |
| Logo | Customized Logo Acceptable |