| MOQ | 50 Pieces |
|---|---|
| Drop Door | Yes/No |
| Surface Treatment | Anti-static Etc |
| Edge Closure | Yes |
| Series No | Customized |
| Stain Resistant | Yes |
|---|---|
| Fire Retardant | Yes |
| Reusable | Yes |
| Surface Protection | Yes |
| Type | Temporary Floor Protection |
| Product Name | Plastic Hollow Protective Corner For Protect Products PP Corrugated Protective Corner |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Model Number | PP Hollow Board |
| Material | 100% Virgin PP |
| Thickness | 1.6-12mm |
| Product Name | Durable ESD Plastic Honeycomb Panel PP Honeyomb Sheet For Parts Packaging |
|---|---|
| Brand | POLYFAVO |
| Material | PP |
| Thickness | 2.7-30mm |
| Width | Max 1600mm |
| Chemical Resistance | Excellent |
|---|---|
| Environmental Friendly | Yes |
| Size | Max Width Up To 2000mm |
| Material | PP Honeycomb Board |
| Heat Insulation | Excellent |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard |
|---|---|
| Thickness | 8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | Custom |
| Control | Siemens |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard |
|---|---|
| Thickness | 8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | Custom |
| Control | Siemens |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard |
|---|---|
| Thickness | 8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | Custom |
| Control | Siemens |
| Color | White, Grey, Black, Blue Etc. |
|---|---|
| Strength | High Strength |
| Material | PP Honeycomb Board |
| Moisture Resistance | Waterproof |
| Sound Insulation | Excellent |
| Material | PP Honeycomb Board/ Bubble Guard |
|---|---|
| Thickness | 8-15mm |
| Width | 1300/1500mm |
| Length | Custom |
| Control | Siemens |