| Material | HDPE+PP |
|---|---|
| Drop Door | 2 Pcs |
| Plastic Lock | No |
| Custom Logo | Available |
| Static Load | 4000kgs |
| Materail | UV PP Corflute |
|---|---|
| Thickenss | 2mm 2.5mm 3mm 4mm 5mm |
| GSM | 250 280 300 350 400 450 500 |
| Logo Printing | Screen Printing |
| Color | White, Green, Pink, Blue, Yellow, Grey Etc |
| Materail | UV PP Corflute |
|---|---|
| Thickenss | 2mm 2.5mm 3mm 4mm 5mm |
| GSM | 250 280 300 350 400 450 500 |
| Logo Printing | Screen Printing |
| Color | White, Green, Pink, Blue, Yellow, Grey Etc |
| Packaging Details | wood pallet |
|---|---|
| Delivery Time | 7 working days |
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 10 tons per day |
| Place of Origin | China |
| UV Resistant | No |
|---|---|
| Fireproof | No |
| Lightweight | Yes |
| Printable | Yes |
| Anti-Static | No |
| Packaging Details | wood pallet |
|---|---|
| Delivery Time | 7 working days |
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 10 tons per day |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | wood pallet |
|---|---|
| Delivery Time | 7 working days |
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 10 tons per day |
| Place of Origin | China |
| Surface | Smooth, Textured, Lamination |
|---|---|
| Thickness | 3-30mm |
| Sound Insulation | Excellent |
| Heat Insulation | Excellent |
| Fire Resistance | Excellent |
| Thickness | 3-30mm |
|---|---|
| Strength | High Strength |
| Surface | Smooth, Textured, Lamination |
| Moisture Resistance | Waterproof |
| Environmental Friendly | Yes |
| Packaging Details | wood pallet |
|---|---|
| Delivery Time | 7 working days |
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 10 tons per day |
| Place of Origin | China |